IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 III 2022

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Gorzkich żali i Drogi krzyżowej.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje będzie głosił ks. prałat Adam Nita – proboszcz parafii Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  3. W tym tygodniu od środy do piątku trwać będą rekolekcje dla uczniów naszych szkół. Dzieci z klas od pierwszej do czwartej ze Szkoły Podstawowej przychodzą do kościoła każdego dnia na godz. 8.00, uczniowie z klas od piątej do ósmej przychodzą na godz. 10.00, zaś młodzież z ZSLiT – na godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie we czwartek od godz. 17.00 do 20.30. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się udziałem dzieci w rekolekcjach.
  4. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy. O. Pio. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota kwietnia. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi będzie we czwartek od godz. 17.00 do 20.30, zaś w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.
  5. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny. Nie będzie przed Świętami Wielkanocnymi dodatkowej wizyty u chorych, gdyż w dniach bezpośrednio przed Świętami kapłani będą spowiadać w sąsiednich parafiach. W związku z tym prosimy przed piątkiem zgłosić w kancelarii także te osoby, które chcą skorzystać z posługi duszpasterskiej przed Wielkanocą. W czasie rekolekcji parafialnych, w przyszłym tygodniu będzie nabożeństwo dla chorych. Te osoby, które są w stanie przybyć do kościoła, zapraszamy na to nabożeństwo, wtedy też będą mogły skorzystać ze spowiedzi w kościele.
  6. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Zakrzowa złożyli 4600 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz 900 zł na kwiaty do Bożego Grobu, i zamówili trzy intencje mszalne, mieszkańcy Podlesia – Łopoń odpowiednio – 1650 zł i 500 zł oraz zamówili 2 intencje mszalne, mieszkańcy ul. Długiej 1130 zł i zamówili 2 intencje mszalne, uczestnicy Nowenny do św. Józefa – 110 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Oprócz tygodników Gość niedzielny i Niedziela jest do naszej dyspozycji również bardzo ciekawa publikacja poświęcona osobie św. O. Pio.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ignacy Sosin z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products