VIII Niedziela Zwykła –27 lutego 2022 r.

 

  1. Dzisiaj oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Dzisiaj adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 16.00, a o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne. Zachęcamy do udziału.

W poniedziałek i wtorek nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Starajmy się w miarę możliwości przychodzić wg następującego porządku: w poniedziałek od godz. 9.00 – mieszkańcy Ispu, od godz. 11.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona północna, od godz. 13.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona południowa, od godz. 15.00 – mieszkańcy Łukanowic, od godz. 17.00 – członkowie Róż Żywego Różańca, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

We wtorek od godz. 9.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej, Łoponia i Podlesia, od godz. 11.00 – mieszkańcy Więckowic, od godz. 13.00 – mieszkańcy Rudki i Ratnaw, od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa i Dębiny Zakrzowskiej, od godz. 17.00 – Grupa O. Pio, Apostolat Margaretka, członkowie Caritas i Akcja Katolicka, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w duchu wynagrodzenia za grzechy. Módlmy się również o rychłe zakończenie wojny i pokój na Ukrainie. Jak słyszeliśmy w komunikacie Księdza Biskupa, dzisiaj oraz w środę popielcową będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.

  1. W najbliższą środę przypada Popielec; w tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem jako znak gotowości podjęcia pokuty. W środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominamy, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których tylko jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcamy rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzali stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Przypominamy jednocześnie, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw. Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. Pierwsze dni Wielkiego Postu to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Natomiast od dziś do przyszłej niedzieli trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, po której będzie Msza św.; droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym w Kolegiacie o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  3. W piątek przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota marca. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi będzie we czwartek od godz. 17.00 do 20.30, zaś w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny.
  4. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi i 6 domów z Łoponia złożyli 2810 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz 590 zł na kwiaty do Bożego Grobu, mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej odpowiednio – 1000 zł i 260 zł, mieszkańcy Topoliny – 750 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  5. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/23. Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły od 22 lutego do 15 marca w godzinach od 8.00 do 15.00.
  6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Strychała z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products