XIII Niedziela zwykła – 26 VI 2016

 

1. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary na prace remontowe oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy Łukanowic i Topoliny złożyli odpowiednio 3775 zł i 1140 zł, ul. Loretańskiej i Zamoście – 1030 zł, Dębiny Zakrzowskiej – 1460 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 960 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

2. We środę przypada uroczystość świętych Apostołów – Piotra i Pawła; w tym dniu modlimy się szczególnie za papieża Franciszka. Msze święte w tym dniu będą tylko w Kolegiacie w następujących porach: o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Również wieczorna Msza św. we wtorek będzie już z uroczystości Apostołów Piotra i Pawła. Składka we środę – tzw. świętopietrze przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Informujemy, że od przyszłej niedzieli w czasie wakacji nie będzie w niedziele i święta Mszy świętej o godz. 16.00.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz., w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota lipca. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: najpierw adoracja a o godz. 8.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.

4. W sobotę, 2 lipca o godz. 3.30 (pół godziny wcześniej niż to bywało dotychczas) z parkingu przy Kolegiacie wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do udziału. W pielgrzymce wezmą udział ks. Bartłomiej i ks. Rafał. Chętni na powrót autokarem proszeni są o zapisanie się w zakrystii. Koszt przejazdu – 10 zł od osoby.

Akcja Katolicka przypomina, że wyjazd autokarowy do Tuchowa w dniu 2 lipca (sobota) będzie z parkingu o godz. 16.30.

5. Wszystkim solenizantom, wśród których jest ks. Paweł Zawiślan, składamy serdeczne życzenia. Dzieciom, młodzieży szkolnej oraz nauczycielom i katechetom życzymy, aby czas wakacji pozwolił im odnowić siły duchowe i fizyczne i dopomógł pogłębić więź z Bogiem.

6. Ksiądz Proboszcz wyraża serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych jego mamy śp. Zofii. Dziękuje również za modlitwy w naszym kościele, za zamówione Msze święte oraz wszelkie wyrazy solidarności. Bóg zapłać.

7. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta, która zwiera film o Bożym Miłosierdziu przygotowany na ŚDM 2016. Zachęcamy do nabywania.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Korzec z Zakrzowa, śp. Krystyna Kluska z ul. Zawale, śp. Teresa Kręcina z Krakowa, śp. Zofia Gębarowska z Szerzyn. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products