Święto św. Szczepana – 26 XII 2022 r.

 

 1. W sobotę przeżywać będziemy ostatni dzień 2022 roku. Wieczorem o godz. 17.00 będzie Msza św. na zakończenie „starego roku” oraz nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy Go za nasze grzechy i zaniedbania. Zapraszamy na to nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Intencja Mszy świętej o godz. 17.00 została zamówiona przez mieszkańców Łukanowic.
 2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, we środę – święto Świętych Młodzianków Męczenników, w piątek – święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W grudniu nie będzie nabożeństwa dla grupy O. Pio.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 4. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek w ramach akcji Kolędników misyjnych, z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci w krajach misyjnych.
 5. We środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską, której zasadniczym celem jest wspólna modlitwy w intencji Waszych rodzin. Podczas kolędy kapłan błogosławi rodziny oraz domy. Jest to również okazja do rozmowy służącej dobru rodzin naszej parafii. Postarajmy się, jeśli to możliwe, aby na czas kolędy wszyscy członkowie rodziny byli w domu. Przygotujmy na stole krzyż, świece oraz wodę święconą i kropidło. Kapłana odwiedzającego rodziny będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Jeśli to możliwe, prosimy o podwiezienie księdza przed rozpoczęciem kolędy w poszczególnych rejonach. Program kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce ogłoszenia.

 

Porządek kolędy na najbliższe dni:

 

28.12.2022 – Środa, godz. 9.00

 1. ul. Loretańska – od P. Teresy Oćwieja do P. Barbary Ostrowskiej
 2. ul. Loretańska – od Państwa Kaczorów do Państwa Szczęch
 3. Łukanowice – od P. Tadeusza Jarzębaka do Państwa Augustyn

 

29.12.2022 – Czwartek, godz. 9.00

 1. ul. Warszawska – rozpoczęcie równoczesne od Rynku od Państwa Michałek i od P. Emilii Setlik (dwóch księży)
 2. Podlesie Łopoń – rozpoczęcie od Państwa Szymańskich
 3. Podlesie Łopoń – rozpoczęcie od Państwa Fikas

 

30.12.2022 – Piątek, godz. 9.00

 1. Dębina Łętowska – od Państwa Zorek do Państwa Gołąb
 2. Ratnawy – od Państwa Sachów do Państwa Kuboniów
 3. Ratnawy – od Państwa Mleczków do P. Antoniego Opioły
 4. Ratnawy przy E-4 – od Państwa Wałęgów do Państwa Kargulów

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products