Święto św. Szczepana, męczennika – 26 XII 2018 r.

 

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia. Dziś obchodzimy święto św. Szczepana, męczennika. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; zgodnie z tradycją w tym dniu po nabożeństwach będzie błogosławieństwo wina; we czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy św. O. Pio; w piątek – święto świętych Młodzianków, męczenników. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

Od jutra Msze święte poranne w dni powszednie w Kolegiacie będą jak przed Adwentem czyli o godz. 6.00, 6.30 i 8.00.

 1. W niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na prace remontowe w parafii.
 2. We czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską, w czasie której chcemy razem z Wami modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych Rodzin. Trwający V Synod Diecezji Tarnowskiej swoje prace koncentruje w tym roku właśnie wokół rodziny. Kolęda będzie zatem również czasem na rozmowę służącą dobru rodzin naszej parafii. Postarajmy się, jeśli to możliwe, aby na czas kolędy wszyscy członkowie rodziny byli w domu. Przygotujmy na stole krzyż, świece oraz wodę święconą i kropidło. Kapłana odwiedzającego rodziny będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Jeśli to możliwe, prosimy o podwiezienie księdza przed rozpoczęciem kolędy w poszczególnych rejonach. Program całej kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.

 

Porządek kolędy na najbliższe dni:

 

CZWARTEK – 27.12 od godz. 9.00 (4 księży)

 1. Ratnawy – od Pana Kazimierza Sachy do Państwa Kuboniów
 2. Ratnawy – od Państwa Mleczków do Pani Zofii Opioła
 3. Podlesie Łopoń – rozpoczęcie od Państwa Szymańskich
 4. Podlesie Łopoń – rozpoczęcie od Pana Krzysztofa Malca

 

PIĄTEK – 28.12 od godz. 9.00 (4 księży)

 1. Rudka Góra, Wąwóz Szwedzki – od Państwa Przeklasa do Państwa Nowaków
 2. Rudka Dół od Państwa Zyguckich do Państwa Pater
 3. Łukanowice – domy przy E-4, lewa strona od Państwa Siedlików do Państwa Fydów oraz domy z Zakrzowa odcięte przez obwodnicę – zakończenie u Państwa Potaczków
 4. Łukanowice – domy przy przepompowni od Państwa Migdałów do Państwa Szlosków

SOBOTA – 29.12 od godz. 9.00(4 księży)

 1. Łukanowice – od Państwa Jarzębaków w kierunku Wojnicza do Państwa Augustyn
 2. Łukanowice – Podbrzegi cz. I – od Państwa Zychów do Państwa Michałków
 3. Łukanowice – Podbrzegi cz. II – od Państwa Bibrów do Państwa Muchów
 4. Łukanowice – od Państwa Badzioch do Pana Stanisława Węgrzyna

 

NIEDZIELA – 30.12. od godz. 14.00 (3 księży)

 1. Dębina Łętowska – od Państwa Jewułów do Państwa Kawów
 2. Dębina Łętowska – od P. Marii Nieć (tzw. Kolonia)
 3. Dębina Łętowska – od P. Nowaków, w kolejności Państwo Brożkowie i Stypkowie i następne rodziny do Państwa Karaś.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products