XXX Niedziela Zwykła – 26 X 2014 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne.

2. We wtorek wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W sobotę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msze św. przed południem będą o godz.: 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, oraz w kościele św. Leonarda. Natomiast będzie Msza św. na cmentarzu po procesji. Po południu o godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu, gdzie modlitwą nieszporów i procesją wśród mogił, polecimy Bogu naszych zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00. Również Msza Święta wieczorna w piątek będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych. W połączeniu z tą Mszą świętą w piątek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy Ojca Pio.

3. W niedzielę, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Porządek Mszy świętych w tym dniu – jak w każdą niedzielę.

Przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 17.30 w Kolegiacie będą wypominki i Różaniec za zmarłych. Za wszystkich wypominanych zostaną również odprawione Msze Święte w dniach od 1 do 8 listopada. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii.

4. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust to darowanie wobec Boga kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się wykonania dzieła obdarzonego odpustem, oraz wypełnienia trzech następujących warunków: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i  modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Ponadto wymagane jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Jeśli brakuje tej dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.

Wypada, by Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego miały miejsce w tym dniu, w którym wykonuje się dzieło obdarzone odpustem.

Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać kilka odpustów zupełnych. Natomiast po jednej Komunii eucharystycznej i po jednej modlitwie w intencjach Ojca Świętego zyskuje się tylko jeden odpust zupełny.

Wierni, którzy wypełnią powyższe warunki zwykłe i nabożnie odwiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych zyskają odpust. Odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, a w pozostałe dni roku cząstkowy. Odpust można zyskać również w dniu zadusznym poprzez nawiedzenie kościoła czy kaplicy celem przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

5. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Będziemy spowiadać w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

6. Zwyczajem lat poprzednich w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach klerycy zbierają ofiary na rzecz Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Pomagają im lektorzy i ministranci. W obydwu bramach, prowadzących na nasz cmentarz będzie odbywać się kwesta. Już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na ten szlachetny cel.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej kwestować będzie na cmentarzu 1 i 2 listopada na odnowę zabytkowych nagrobków. W tym roku odnowiono trzy nagrobki. Ofiarodawcy otrzymają najnowsze wydawnictwo Towarzystwa – Wojnicką Drogę Krzyżową ks. Rafała Leszczyńskiego z ilustracjami Małgorzaty Kołcz.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products