XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

 

  1. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Każdego dnia odprawiane będą tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie w kolegiacie codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie Msza święta. Zachęcamy wszystkich, również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
  2. Z racji przypadającego 7 października wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa wokół kolegiaty. Prosimy o przygotowanie kaplic: I kaplica – Róża P. Anny Partyka, II kaplica – Róża P. Kazimiery Przeklasa, III kaplica – Róża P. Ewy Piszczek, IV kaplica – Róża P. Jadwigi Gniozdorz.
  3. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wincentego a’Paulo, kapłana, we wtorek – św. Wacława, męcz., we środę – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we czwartek – św. Hieronima, kapłana i dokt. Kościoła, w piątek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kościoła, w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota października. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 6.00 i 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie.

W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku; rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

  1. We środę na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas siódmych, którzy pragną rozpocząć okres przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie spotkanie organizacyjne. Prosimy o przybycie również rodziców.
  2. Składamy podziękowanie strażakom z OSP Wojnicz za prace na rzecz parafii przy usuwaniu skutków ostatnich opadów deszczu. Dziękujemy również tym mieszkańcom Zakrzowa, którzy złożyli 250 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
  3. Społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu zaprasza na XI Festyn Rodzinny. Festyn odbędzie się dziś (niedziela) od godz.13.00 do 17.00.
  4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Michałek z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products