XXI  Niedziela Zwykła – 27 VIII 2017 r.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy, aby znaleźć w tym dniu chwilę na osobistą modlitwę wobec Chrystusa Eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i w sobotę będzie w Kolegiacie. W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o przystąpieniu do sakramentu pokuty i pojednania we czwartek i piątek.

W piątek i w sobotę Ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Kolejność odwiedzin wg tradycyjnego porządku, rozpoczęcie o godz. 8.00.

  1. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, w tym dniu przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej.
  2. Począwszy od przyszłej niedzieli w kościele św. Leonarda będzie sprawowana Msza święta w niedziele o godz. 16.00. Natomiast od 1 września wraca zwyczajny porządek mszy świętych w ciągu tygodnia. W dni powszednie poranne Msze święte będą sprawowane w Kolegiacie o godz. 6.00 i 6.30.
  3. Burmistrz Wojnicza oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu zapraszają wszystkich chętnych do Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Będzie ono miało miejsce w sobotę 2 września o godz. 10.00 w kinie Wawel w Wojniczu. Na przyniesionych przez uczestników egzemplarzach dzieła Wyspiańskiego składany będzie pamiątkowy stempel.
  4. Dziękujemy za dzisiejsza ofiary na tacę na prace remontowe oraz te, składane do puszek z przeznaczeniem na poszkodowanych przez wichury w północno-zachodniej Polsce. Składamy podziękowanie również mieszkańcom ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów, którzy złożyli na prace remontowe – 1640 zł oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty – 110 zł, Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru Gościa niedzielnego dołączona jest płyta z filmem „Misja”. Polecamy.
  6. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Jędrzejek z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products