Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26 V 2024 r.

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 30 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz w kościele św. Leonarda – po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości Bożego Ciała.

We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, aby publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Trasa procesji: z Kolegiaty, pod figurę św. Józefa, następnie ulicą Jagiellońską na Rynek, a następnie ul. Tarnowską do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów i niesienie ich w procesji, oraz przystrojenie domów na trasie. Zachęcamy wszystkich do udziału. Zapraszamy dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych, prosimy rodziców, aby towarzyszyli młodszym dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Zwracamy się też z prośbą do członków Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji.

Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do udziału, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze dzieci wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

  1. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty w związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała. Spowiadamy podczas nabożeństw oraz w dni powszednie od 17.00 do 18.00.
  2. W piątek będzie ostatnie nabożeństwo majowe. Natomiast w czerwcu będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podczas oktawy Bożego Ciała Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana podczas procesji.
  3. Dziś przypada Dzień Matki, we środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew., w piątek – święto Nawiedzenia NMP, w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męcz. W tym dniu o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę przypada także Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom, mamom oraz solenizantom składamy życzenia.
  4. Próba Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci i lektorzy) przed Uroczystością Bożego Ciała we środę o godzinie 19.00. Obecność obowiązkowa.
  5. Dziękujemy Zarządowi i pracownikom firmy Planta za wykonane prace ogrodnicze. Bóg zapłać.
  6. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Kurek z Więckowic. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products