Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26 V 2013 r.

 

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek 30 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe.

Prosimy, aby ołtarze na procesję eucharystyczną przygotowali: pierwszy – Akcja Katolicka; drugi – mieszkańcy Dębiny; trzeci – Strażacy; czwarty – mieszkańcy Ispu.

Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 600, 800, 930 i 1800, a w kościele św. Leonarda po zakończeniu procesji eucharystycznej. Po Mszy św. o godz. 930 pójdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej z Kolegiaty przez ul. Jagiellońską, Rynek do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, wszystkich sztandarów i feretronów oraz niesienie ich w procesji oraz udekorowanie domów na trasie procesji. Zachęcamy także, aby Parafianie uczestniczący w innych Mszach św. wzięli udział w procesji. Zwracamy się też z prośbą do Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, pokierowali ruchem na trasie procesji oraz na parkingu przy Kolegiacie.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a zwłaszcza dzieci przedszkolne i dzieci klas II w strojach komunijnych wraz z rodzicami, do oddawania w ten sposób czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Ponadto w tym tygodniu;

– we środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy, w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu przypada Dzień Dziecka. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na remont Kolegiaty. Mieszkańcy ul. Tarnowskiej złożyli 940 zł, ul. Nadbrzeżnej – 860 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę na ten cel. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

4. Przypominamy o możliwości wyjazdu z parafii na Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej lub u ks. Jakuba do 9 czerwca.

Zachęcamy również młodzież naszej parafii do uczestnictwa w koncercie uwielbienia pod hasłem "Jednego Serca Jednego Ducha" który obędzie się w Rzeszowie 30 maja o godz. 19.00. Informacje nt. wyjazdu oraz zapisu na koncert można dokonać u ks. Jakuba – najpóźniej do wtorku tj. 28 maja.

5. Gimnazjum w Wojniczu oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu zapraszają wszystkich rencistów i emerytów na obchody Dnia Seniora, które odbędą się 28 maja br. O godz. 15.00 będzie w Kolegiacie Msza święta, a następnie o godz. 16.00 w budynku Gimnazjum będzie przedstawienie pt. Wszystkie drogi prowadzą do ludzi.

6. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo, budynek kościoła parafialnego i teren wokół niego został objęty monitoringiem.

MPGK informuje, że wywóz śmieci w tym tygodniu będzie we środę.

7. Wszystkim Matkom, które dziś obchodzą swój dzień, Dzieciom oraz solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Piasecka z Ispu i śp. Władysław Będkowski z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products