IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015 r.

 

1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele, którym rozpoczynamy tydzień modlitw w tej intencji. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy również mieszkańcom Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego, którzy złożyli 1130 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy także rodzicom dzieci z klas drugich i rodzicom młodzieży przystępującej do bierzmowania, którzy ufundowali chodnik do kościoła na specjalne uroczystości. Bóg zapłać.

2. We wtorek, 28 kwietnia o godz. 18.00 młodzież klas trzecich gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania. Szafarzem bierzmowanie będzie ks. bp. Jan Styrna, pochodzący z naszej diecezji. Ofiary na tacę w czasie bierzmowania będą przeznaczone na fundację arcybpa Jerzego Ablewicza, która wspiera stypendiami młodzież.

W związku z przygotowaniem do bierzmowania, dziś (w niedzielę) o godz. 14.00 będzie Msza św. z kazaniem dla kandydatów. Prosimy, aby na to nabożeństwo przyszli również świadkowie osób bierzmowanych. Natomiast w poniedziałek 27 kwietnia od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi dla kandydatów, ich świadków oraz rodzin bierzmowanych.

3. W piątek rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30. We środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dokt. Kościoła.

4. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy Ojca Pio. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. Będziemy spowiadać we czwartek od godz. 18.00 oraz w piątek od godz. 17.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00: Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; w sobotę – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca św.

5. W przyszłą niedzielę, 3 maja o godz. 9.30 w Kolegiacie będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, następnie przemarsz pod Pomnik Niepodległości i złożenie kwiatów. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach. Natomiast liturgiczne obchody uroczystości NMP Królowej Polski zostały przeniesione przez Episkopat na sobotę – 2 maja.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Sołtys z Łukanowic i śp. Tadeusz Sumara z Wielkiej Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products