V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz do korzystania z sakramentu pokuty. Informujemy również, że spowiedź całodniowa przed Wielkanocą z udziałem księży z dekanatu będzie w Wielką Środę – 5 kwietnia.
  2. W piątek o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza Święta. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy przy kościele św. Leonarda, następnie pójdziemy ulicami św. świętego Leonarda, Zawale i ulicą Słoneczną, zakończenie przy kaplicy na cmentarzu. Zachęcamy do udziału. Prosimy strażaków z naszej parafii o zabezpieczenie trasy. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej w Kolegiacie o godz. 17.30 ani o godz. 19.00.
  3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Msza święta z poświęceniem palm i procesją będzie o godz. 11.00. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z rodzicami oraz młodzież. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00, we współpracy z GOK w Wojniczu, będzie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Poświęcenie palm będzie również podczas innych Mszy świętych – dla osób, które nie mogą uczestniczyć w uroczystości o godz. 11.00. Z racji procesji w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30.
  4. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy modlitewnej O. Pio, zaś w sobotę o godz. 7.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Wielkanocą. Porządek wizyty tradycyjny.
  5. W sobotę o godz. 19.00 w budynku katechetycznym będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych. Katecheza w naszej parafii będzie się odbywać raz w miesiącu. Wszyscy rodzice oraz rodzice chrzestni powinni wziąć udział w takim spotkaniu niekoniecznie bezpośrednio przed chrztem dziecka.
  6. W niedzielę, 2 kwietnia mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – w związku z tą rocznicą w Tarnowie odbędzie się marsz w obronie Jego dziedzictwa, który rozpocznie się o godz. 13.00. Wyruszy on z Placu Sobieskiego, by następnie przejść ulicami miasta, aż do Pomnika Świętego przy tarnowskiej Katedrze.
  7. W najbliższy piątek organizowana jest również Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zostało przygotowanych wiele tras, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.edk.org.pl/ W Kolegiacie zostanie w tym dniu odprawiona Msza święta dla uczestników EDK o godzinie 20.00. Po Eucharystii można wyruszyć na jedną z wybranych tras.
  8. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie czystości kościoła oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Mieszkańcy Zakrzowa złożyli 4730 zł i 1000 zł oraz zamówili 3 intencje mszalne, ul. Nowej i Krótkiej 1680 zł i 90 zł, ul. Krzywej – 330 zł, uczestnicy Nowenny do św. Józefa – 240 zł. Dziękujemy również za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  9. W sobotę w sklepach młodzież zorganizuje akcję „Kilo”. Zachęcamy, by przy okazji zakupów nabyć dodatkowe produkty i przekazać je dla osób potrzebujących. Zebrane produkty wspomogą przygotowanie przez członków Caritas paczek dla osób potrzebujących na Święta.
  10. Jest do naszej dyspozycji dodatkowy numer „Gościa niedzielnego” poświęcony relikwiom Meki Pańskiej, cena -14 zł.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products