I Niedziela Wielkiego Postu – 26 II 2023 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00.
  2. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  3. We środę na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne. Prosimy również o obecność rodziców.
  4. W sobotę przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota marca. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi będzie we czwartek od godz. 17.00 do 20.30, zaś w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy. Składamy podziękowanie również za ofiary na utrzymanie czystości kościoła. Mieszkańcy Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego złożyli 1510 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składamy podziękowanie również za indywidualne ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.
  6. W kruchcie Kolegiaty można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne. Są do dyspozycji egzemplarze większe i mniejsze. Uzyskane środki będą przeznaczone na działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Niedzielski z Zakrzowa, śp. Teresa Bartkowiak z Tarnowa, śp. Janina Mizera z ul. Słonecznej oraz śp. Krystyna Jakubowska z ul. Krakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products