VIII Niedziela zwykła – 26 lutego 2017 r.

 

  1. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Dzisiaj adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 16.00, a o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne. Zachęcamy do udziału.

W poniedziałek i wtorek nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Starajmy się w miarę możliwości przychodzić wg następującego porządku: w poniedziałek od godz. 9.00 – mieszkańcy Ispu, od godz. 11.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona południowa), od godz. 13.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona północna), od godz. 15.00 – mieszkańcy Łukanowic, od godz. 17.00 – członkowie Róż Żywego Różańca, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

We wtorek od godz. 9.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej, Łoponia i Podlesia, od godz. 11.00 – mieszkańcy Więckowic, od godz. 13.00 – mieszkańcy Rudki oraz Ratnaw, od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa i Dębiny Zakrzowskiej, od godz. 17.00 – Grupa O. Pio, Apostolat Margaretka, członkowie Caritas i Akcja Katolicka, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w duchu wynagrodzenia za grzechy.

  1. W najbliższą środę przypada Popielec; w tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem jako znak gotowości podjęcia pokuty. W środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominamy, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których tylko jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcamy rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzali stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Przypominamy jednocześnie, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw.

Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne, Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. Pierwsze dni Wielkiego Postu to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  1. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, po której będzie Msza św.; droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym w Kolegiacie o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. We czwartek przypada comiesięczny dzień adoracji eucharystycznej w naszej parafii. Trwać będzie od godz. 8.30 do 22.00. W tym dniu będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30. Spowiedź będzie również w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W pierwszy piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o go 7.00. Będzie to wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa.
  3. Ks. Marcin w piątek i sobotę odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku. Rozpoczęcie od godz. 8.00.
  4. W sobotę przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. Organizujemy wyjazd na dzień skupienia grup modlitewnych św. o. Pio. Spotkanie odbędzie się 4 marca (tj. sobota) w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z parkingu.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products