III Niedziela zwykła – 27 stycznia 2013 r.

 

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na prace remontowo-inwstycyjne. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty i utrzymanie czystości w kościele.

 

Mieszkańcy ul. Szkolnej złożyli 380 zł, a mieszkańcy ul. Zawale w ramach pierwszej raty złożyli 270 zł. Składamy podziękowanie także za indywidualne ofiary. Bóg zapłać.

2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako wsparcie dla klasztorów kontemplacyjnych.

4. We czwartek będzie nabożeństwa do św. Ojca Pio, które rozpocznie się o godz. 18.00. W pierwszą sobotę (1 lutego) będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00, natomiast po Mszy świętej wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

6. We środę o godz. 18.45 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy wszystkich członków o przybycie.

7. We czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, gościnność i złożone ofiary. W intencji rodzin, które odwiedziliśmy podczas kolędy odprawimy Msze Święte: dzisiaj o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 i 9.30.

8. Szkoła Podstawowa w Wojniczu zaprasza wszystkie dzieci pięcioletnie na kostiumową zabawę karnawałową w sobotę (1 lutego) w sali korekcyjnej na terenie starej szkoły (wejście od rynku) w godzinach od 9.00 do 12.00. W tym dniu będzie istniała możliwość obejrzenia sal lekcyjnych i ich wyposażenia oraz zapisania dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2014/15. Organizatorzy proszą o przyniesienie obuwia zamiennego.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru Gościa niedzielnego dołączona jest płyta z najbardziej znanymi utworami Mozarta.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products