Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 XII 2022 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, a jutro – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte dzisiaj i jutro będą celebrowane według porządku niedzielnego. Składka z dnia jutrzejszego – będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W drugi dzień Świąt będzie też zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc dzieciom w krajach misyjnych, w ramach akcji Kolędników misyjnych.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy w Adwencie uczestniczyli w roratach, zwłaszcza rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały szopkę oraz przystroiły kościół na Święta Bożego Narodzenia: P. Mariuszowi Merchutowi, P. Jadwidze i Ireneuszowi Gniozdorzom, P. Remigiuszowi Siudakowi, grupie młodzieży oraz księżom wikariuszom. Dziękujemy za pomoc P. Józefowi Osmędzie oraz P. Lucynie i Stanisławowi Michałek i P. Renacie Wycykał, którzy ofiarowali choinki do kościoła. Bóg zapłać.
  4. Jest do naszej dyspozycji świąteczny podwójny numer „Gościa niedzielnego”, cena – 15 zł, jest również nowy numer czasopisma „Miłujcie się”. Czasopismo zmienia swoją nazwę, która odtąd będzie brzmieć: „Trwajcie w miłości”. Zachęcamy do nabywania i lektury tych publikacji.
  5. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne od osób prywatnych oraz instytucji. Szanowni Goście, którzy przeżywacie Święta w naszej parafii oraz Drodzy Parafianie, przyjmijcie również od nas, duszpasterzy, serdeczne życzenia:

Tajemnicę Bożego Narodzenia Liturgia wyraża w słowach: „O cudowna wymiano! Stwórca ludzkości przyjął duszę i ciało, narodził się z Dziewicy, a stając się prawdziwym człowiekiem, obdarzył nas swoim Bóstwem.” Dzięki tej cudownej wymianie los człowieka splótł się nierozerwalnie z losem Boga. Przyjście Syna Bożego na Ziemię napełnia nas zatem radością i nadzieją. Narodzony w Betlejem Chrystus jest niezawodną nadzieją tu na ziemi i w wieczności, dla każdego człowieka dobrej woli.

Prosimy przyjąć życzenia zdrowia, radości, pokoju oraz nadziei, które płyną od betlejemskiego żłóbka. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2023.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products