Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 XII 2021 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, a jutro – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte dzisiaj i jutro będą celebrowane według porządku niedzielnego. Składka z dnia jutrzejszego – będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt odwiedzali nasze domy kolędnicy misyjni. Zbierane przez nich ofiary były przeznaczane na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. W tym roku, z racji epidemicznych, nie będzie odwiedzin kolędników misyjnych w domach, natomiast jutro będzie zbiórka do puszek na ten cel.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy w Adwencie uczestniczyli w roratach, zwłaszcza rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały szopkę oraz przystroiły kościół na Święta Bożego Narodzenia: P. Mariuszowi Merchutowi, P. Jadwidze i Ireneuszowi Gniozdorzom, P. Remigiuszowi Siudakowi, grupie młodzieży oraz Ks. Bartłomiejowi, Ks. Mariuszowi i Ks. Grzegorzowi. Dziękujemy również P. Lucynie i Stanisławowi Michałek, którzy ofiarowali choinki do kościoła. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne. Pragniemy je odwzajemnić:

Szanowni Goście, którzy przeżywacie Święta w naszej parafii oraz Drodzy Parafianie, przyjmijcie od nas, duszpasterzy serdeczne życzenia:

Tajemnicę Bożego Narodzenia Liturgia wyraża w słowach: „O cudowna wymiano! Stwórca ludzkości przyjął duszę i ciało, narodził się z Dziewicy, a stając się prawdziwym człowiekiem, obdarzył nas swoim Bóstwem.” Dzięki tej cudownej wymianie los każdego człowieka splótł się nierozerwalnie z losem Boga. Na tym też polega dobra nowina o naszym życiu: Bogu i człowiekowi cudownie jest być razem. Wcielenie Syna Bożego daje tym samym odpowiedź na najważniejsze nasze pytania.

Prosimy przyjąć życzenia zdrowia, radości i pokoju płynących od betlejemskiego żłóbka. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2022.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products