Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 XII 2018 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, a jutro – święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze święte dzisiaj i jutro będą celebrowane według porządku niedzielnego. Składka z dnia jutrzejszego będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W drugi dzień Świąt dzieci i młodzież udadzą się z kolędą misyjną do naszych domów. Zebrane przez nich ofiary będą przeznaczone dla ich rówieśników w krajach misyjnych. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie na Mszy świętej o godz. 9.30.
  3. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne. Pragniemy je odwzajemnić: Szanowni Goście, którzy przeżywacie Święta w naszej parafii oraz Drodzy Parafianie, przyjmijcie od nas, duszpasterzy serdeczne życzenia:

Tajemnicę Bożego Narodzenia liturgia wyraża m.in. w takich słowach: „O cudowna wymiano! Stwórca ludzkości przyjął duszę i ciało, narodził się z Dziewicy, a stając się prawdziwym człowiekiem, obdarzył nas swoim Bóstwem.”

Dzięki tej cudownej wymianie los każdego człowieka splótł się nierozerwalnie z losem Boga. Na tym też polega dobra nowina o naszym życiu: Bogu i człowiekowi cudownie jest być razem. Wcielenie Syna Bożego daje tym samym odpowiedź na wszelkie najtrudniejsze i zarazem najważniejsze nasze pytania.

Prosimy przyjąć życzenia radosnych, pełnych nadziei i pokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products