Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 XII 2015 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, a jutro – święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika

Msze święte dzisiaj i jutro będą celebrowane według porządku niedzielnego. Składka z dnia jutrzejszego – będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, a z najbliższej niedzieli – na prace remontowe w naszej parafii.

2. W drugi dzień Świąt dzieci i młodzież udadzą się z kolędą misyjną do naszych domów. Zebrane przez nich ofiary będą przeznaczone dla ich rówieśników w krajach misyjnych. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie na Mszy świętej o godz. 9.30.

3. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy w Adwencie uczestniczyli w roratach, zwłaszcza rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi oraz młodzieży gimnazjalnej. Dziękujemy p. organiście oraz liturgicznej służbie ołtarza. Składamy też podziękowanie kościelnemu – p. Mariuszowi oraz lektorom za przygotowanie szopki, a p. Jadwidze za przystrojenie kościoła na Święta. Bóg zapłać!

4. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne. My, duszpasterze, ze swej strony również składamy Wam, Szanowni Goście, oraz Drodzy Parafianie serdeczne życzenia:

Niech Syn Boży narodzony w Betlejem, przynoszący miłość, pokój i pojednanie, obficie Wam błogosławi, uświęca i umacnia. Niech uroczystość Narodzenia Pańskiego, przeżywana w Roku Miłosierdzia, szeroko otwiera Wasze serca na dar Miłości miłosiernej i pomaga realizować słowa Jezusa: „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Prosimy przyjąć życzenia radości i pokoju płynących od betlejemskiego żłóbka.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku Pańskim 2016.

 

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia przesłali nam:

 

Ks. dr hab. Andrzej Michalik – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, P. Kazimierz Wiatr – Senator RP, P. Wiesław Krajewski – Poseł RP, P. Włodzimierz Bernacki – Poseł RPP. Roman Łucarz – Starosta Tarnowski, P. Paweł Smoleń – Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, P. Władysław Bąk – Burmistrz Wojnicza, P. Sebastian Wróbel – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu, P. Marek Bachara – Radny Gminy Wojnicz, Ks. Prałat Bogdan Piotrowski, Ks. Andrzej Węgrzyn, Ks. Rafał Leszczyński, Ks. Kamil Bachara, Ks. Prałat Zbigniew Szostak – Kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie,

Kierownik, Wychowawcy i Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Wojniczu, Dyrekcja, Personel i Wychowankowie Przedszkola Publicznego w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu,

Zarząd i Pracownicy Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie Oddział w Wojniczu, Zarząd i Pracownicy Wojnickiego Centrum Medycznego, Zarząd i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej, Sołtysi Gminy Wojnicz, Koło Pszczelarzy w Wojniczu, FHU Dla Domu i Ogrodu, FHU Budomat, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wojniczu, Sołtys, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Klub Honorowych Dawców Krwi z Zakrzowa,

P. Stanisława Kubala z Rodziną, Rodziny Chudybów, Małetów, Kubalów, Szczepaniaków, P. Maria Lasko z Rodziną, P. Józef Osmęda z Rodziną, Lidia i Tadeusz Molczyk z dziećmi, P. Agata, Jakub i Tomasz Nowakowie, P. Zofia i Jacek Kurkowie.

 

 

Dziękujemy!

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products