Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 XII 2013 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, a jutro – święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika

Msze święte dzisiaj i jutro będą celebrowane według porządku niedzielnego. Składka z dnia jutrzejszego – będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, a z najbliższej niedzieli – na prace remontowe w naszej Kolegiacie.

 

2. W drugi dzień Świąt dzieci i młodzież udadzą się z kolędą misyjną do naszych domów. Zebrane przez nich ofiary będą przeznaczone dla ich rówieśników w krajach misyjnych. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie na Mszy świętej o godz. 9.30.

3. Składamy serdeczne podziękowania właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Wśród ofiarodawców są: Pani Barbara Kupczyk, Pan Kazimierz Lenik, Pan Marek Lenik, Pan Witold Duman, Pan Stanisław Szczęsny, Delikatesy „Centrum” i Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe do koszów. Składamy podziękowanie młodym wolontariuszom za akcję „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych i rozwiezieniu ich do domów osób starszych i samotnych. Z zakupionych przez Caritas oraz zebranych produktów paczkami na Święta obdarowano 165 rodzin. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w Adwencie uczestniczyli w roratach, zwłaszcza rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi. Składamy też podziękowanie p. kościelnemu – p. Mariuszowi oraz lektorom za przygotowanie szopki, a p. Jadwidze za  przystrojenie kościoła na Święta. Bóg zapłać!

5. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne. My, duszpasterze, ze swej strony z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego również składamy Wam, Drodzy Parafianie oraz Szanowni Goście, serdeczne życzenia: niech te święte dni pozwolą Wam na nowo doświadczyć bliskości i miłości Boga, który dla nas stał się człowiekiem. Niech Dzieciątko Jezus obdarza Was mocną wiarą, pokojem i radością. Niechaj błogosławi Waszym dobrym zamierzeniom i planom. Niech obdarza zdrowiem, umacnia siły i daje pociechę. Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia przesłali nam:

 

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – ks. dr Jacek Nowak, P. Edward Czesak – Poseł RP, P. Włodzimierz Bernacki – Poseł RP, P. Jan Ziobro – Poseł RP, P. Kazimierz Wiatr – Senator RP, P. Maciej Klima – Senator RP, P. Zbigniew Ziobro – Poseł do PE, P. Lucyna Malec – Radna Województwa Małopolskiego, P. Paweł Smoleń – Radny Powiatu Tarnowskiego, P. Jacek Kurek – Burmistrz Wojnicza, P. Sebastian Wróbel – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu, Referat Rozwoju i Promocji UM w Wojniczu, Ks. Bogdan Piotrowski, Ks. Zygmunt Tokarz MS,

Kierownik, Wychowawcy i Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, Prezes, Pracownicy i Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie, Zarząd i Pracownicy KCEM Kana w Tarnowie, Dyrektor i Pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie,

Dyrekcja i Pracownicy Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie Oddział w Wojniczu, Zarząd i Pracownicy Wojnickiego Centrum Medycznego, Zarząd i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Wojniczu, Sołtysi Gminy Wojnicz, Zarząd i Członkowie Koła Pszczelarzy w Wojniczu, Firma Stanmar, FHU Dla Domu i Ogrodu, FHU Budomat, P. Kurkiewiczowie i Pracownicy Apteki, Zarząd i Pracownicy Skok Jaworzno, Pracownicy Chmielnik Zdrój, Prezes i Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wojniczu, Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Zakrzów, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wojniczu,

P. Stanisława Kubala z Rodziną, P. Maria Lasko z Rodziną, P. Józef Osmęda z Rodziną, P. Maria Kusiak z Rodziną.

 

 

Dziękujemy!

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products