XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2021 r.

 

  1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Każdego dnia odprawiane będą tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie w kolegiacie codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie Msza święta. Zachęcamy wszystkich, również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
  2. Z racji przypadającego 7 października wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa wokół kolegiaty. Prosimy o przygotowanie kaplic: I kaplica – Róża P. Anny Partyka, II kaplica – Róża P. Elżbiety Szlosek, III kaplica – Róża P. Ewy Piszczek, IV kaplica – Róża P. Jadwigi Gniozdorz.
  3. W liturgii wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a’Paulo, kapłana, we środę – św. Wacława, męcz., we czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – św. Hieronima, kapłana i dokt. Kościoła, w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30. O godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy modlitewnej O. Pio. W pierwszą sobotę miesiąca; nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie.
  5. Ze względu na zajęcia w szkole, kapłani będą odwiedzać chorych w pierwsze soboty miesiąca. Z wizytą będą się udawać dwaj kapłani. Tak więc w najbliższą sobotę odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. Porządek wizyty tak jak dotychczas, z niewielkimi zmianami, o których zainteresowane osoby zostały poinformowane. Rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.
  6. We środę – 28 września o godz. 15.00 odbędzie się doroczna akcja „Koronka na ulicach miast”. Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy na Rynku oraz przy figurze Matki Bożej w Ispie.
  7. W tym tygodniu będą następujące spotkania dla grup parafialnych: spotkanie aspirantów czyli kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00, lektorów – we wtorek po Mszy świętej wieczornej, Dziewczęcej Służby Maryjnej – w sobotę o godz. 9.00. Nie będzie w tym tygodniu spotkania ministrantów.
  8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Teresa Othaniel z Łukanowic oraz śp. Janina Brzuchacz z ul. Loretańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products