XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2015 r.

 

1. W sobotę, w pierwszy dzień października rozpoczną się tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie wieczorna Msza święta. Zachęcamy wszystkich, również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa. Prosimy o przygotowanie kaplic wokół Kolegiaty: I kaplica – Róża P. Józefy Herjan, II kaplica – Róża P. Kazimiery Przeklasa, III kaplica – Róża P. Heleny Marcisz, IV kaplica – Róża P. Jadwigi Gniozdorz. Prosimy też o zabranie na procesję figur Matki Bożej, św. O. Pio oraz sztandarów.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Wincentego ’a Paulo, we środę – wspomnienie św. Wacława, męcz., we czwartek – wspomnienie świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek– wspomnienie św. Hieronima prezb. i dokt. Kościoła, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy św. O. Pio. W pierwszą sobotę października o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 w sobotę będzie w kolegiacie. Po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: w poniedziałek dla klas I, we wtorek dla klas II i w środę dla klas III. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na godz. 18.00 na Mszę św., a po niej na krótkie spotkanie.

5. Akcja Katolicka zaprasza na wspólną modlitwę: Koronka na Ulicach Miast Świata w dniu 28. września – we środę o godz. 15-tej. Modlitwa będzie jak rok temu w dwóch grupach tzn. na Plantach i w Ispie, przy figurze Matki Bożej. Zachęcamy do udziału.

6. Dziękujemy za złożone ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy Łukanowic – Topoliny złożyli 3660 zł na prace remontowo inwestycyjne i 720 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Zakrzowa, odpowiednio 1840 zł i 280 zł, ul. Nowej i Krótkiej 960 zł i 90 zł, ul. Konopnickiej 1530 zł i 80 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary, dziękujemy też za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem „Bóg nie umarł”.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Renata Kawa z ul. Reymonta. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products