XXI Niedziela Zwykła – 25 VIII 2013 r.

 

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, które przez wiele lat pracowały w naszej parafii.

Dziękujemy za modlitwę, zaangażowanie, poświęcenie i ofiarną pracę na chwałę Bożą i dla dobra naszej wspólnoty. Dziękujemy też za piękne świadectwo realizacji powołania zakonnego. Bóg zapłać. Siostry otaczamy modlitwą i wdzięczną pamięcią.
W związku z odejściem Sióstr z naszej parafii, obowiązki kościelnego będzie pełnił p. Mariusz Merchut, natomiast o czystość i strojenie kościoła kwiatami troszczyć się będzie p. Jadwiga Gniozdorz.
2. W tym tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej
– we wtorek – wspomnienie św. Moniki
– we środę – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dokt. Kościoła
– we czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej św. ojca Pio. Od następnej niedzieli w kościele św. Leonarda będzie odprawiana w niedziele Msza święta o godz. 16.00.
4. Zbliża się początek nowego roku szkolnego. Spowiedź z tej okazji dla dzieci i młodzieży będzie w najbliższy piątek od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o przystąpieniu do sakramentu pokuty przed nowym rokiem szkolnym.
5. We wrześniu rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w parafiach naszej diecezji. W związku z tym w sobotę – 31 sierpnia odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Punktem centralnym będzie Eucharystia o godz. 12.00 i następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału. Chętni na wyjazd autokarem do Łagiewnik mogą zapisywać się do środy w zakrystii.
6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy też za wpłaty indywidualne na ten cel. Bóg zapłać.
7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że po Mszy św., która odbędzie się w dniu 2 września o godz. 9.30 dzieci z oddziałów przedszkolnych udadzą się do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. W tym dniu nie będzie dla tych dzieci zajęć dydaktycznych, natomiast odbędą się spotkania organizacyjne. Po Mszy św. dzieci zostaną odwiezione do szkoły z parkingu przy kościele.
8. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.
9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Lasko. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products