XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

 

  1. We czwartek przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu będą tylko w kolegiacie o następujących porach: o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału. Składka w tym dniu – „Świętopietrze” przeznaczona jest do dyspozycji papieża Franciszka. We środę przypada wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.
  2. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  3. Przypominamy, że począwszy od dziś w czasie wakacji nie będzie Mszy Świętej w niedziele o godz. 16.00.
  4. Zbliża się termin Tygodniowego Odpustu w sanktuarium maryjnym w Tuchowie. Program znajduje się na afiszu w gablocie. Piesza pielgrzymka do Tuchowa z naszej parafii odbędzie się w sobotę – 8 lipca. Osoby, które zamierzają uczestniczyć w pielgrzymce i chcą wrócić autokarem mogą się już zapisywać w kancelarii lub zakrystii.
  5. W najbliższych tygodniach rozpoczną się prace remontowo-konserwatorskie przy kaplicy loretańskiej. Na ten rok przewidziano remont więźby dachowej, sygnaturki i pokrycia dachu. Koszty prac wspiera dotacja przyznana przez Małopolski Urząd Marszałkowski w Krakowie. Zaplanowane są również prace przy budowie podjazdu dla wózków dla niepełnosprawnych przy wejściu na dziedziniec kościoła od strony Rynku. Inwestorem tych prac jest Urząd Miasta i Gminy Wojnicz. Wspomnianym instytucjom składamy serdeczne podziękowanie.
  6. Ks. Bogdan Piotrowski dziękuje za ofiary. Na cele misyjne złożyliście 19 215zł, 94€ i 1$. Bóg zapłać.
  7. Dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie informuje, że od 1 czerwca br. trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii:

 – na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach i szkołach.

– oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

  1. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy, aby czas wakacji służył ich wypoczynkowi: aby nabrali sił fizycznych i duchowych. Wszystkim solenizantom również składamy serdeczne życzenia.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krzysztofa Michałka z Tarnowa i śp. Ewy Nosek z Mysłowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products