VI Niedziela Wielkanocna – 4 maja 2013 r.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek o godz. 8.00 będzie Msza święta o urodzaje i zachowanie ich od nieszczęść i kataklizmów – z intencji mieszkańców Łukanowic. Również w poniedziałek w kaplicy loretańskiej o godz. 18.00 będzie Msza święta z prośbą o zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe urodzaje za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej – intencja od ofiarodawców.

– w poniedziałek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb. Jest to zarazem Dzień Matki.

– we czwartek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zak. W tym dniu będzie spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio o godz. 18.00.

– w piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

– w sobotę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będzie zakończenie nabożeństw majowych.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Nadbrzeżnej, którzy złożyli na ten cel 900 zł za drugi kwartał, oraz mieszkańcom Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego, którzy złożyli 1505 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bó zapłać.

4. Młodzież parafii Wojnicz zaprasza na Wieczór Uwielbienia, który będzie miał miejsce w naszej Kolegiacie w piątek 30 maja. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.15. W programie: wspólna Eucharystia oraz adoracja uwielbienia poprowadzona przez ks. Mateusza Nowaka z parafii Bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie.

5. 7 czerwca w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim odbędzie się spotkanie tegorocznych uczniów gimnazjum którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Organizatorzy na wspólne świętowanie zapraszają także młodzież klas I szkół ponadgimazjalnych przeżywającą I rocznicę przyjęcia tego sakramentu. Zapisy w naszej parafii potrwają do czwartku 29 maja. Można to uczynić w kancelarii lub u ks. Jakuba. Serdecznie zachęcamy młodzież do udziału w tych obchodach.

6. Rozpoczynamy także zapisy na Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu, które będą miały miejsce w dniach 7-12 lipca. Organizatorzy zjazdu  zaplanowali szereg atrakcji dla jego uczestników. Temat przewodni spotkania zatytułowano "W labirynice relacji". Szczegółowe informacje na stronie internetowej saletynów lub u ks. Jakuba. Warunki uczestnictwa to: ukończona I klasa gimnazjum oraz pisemna zgoda rodziców. Koszt udziału to 220 złotych (z uwzględnieniem ceny przejazdu). Zapisy potrwają do 26 czerwca – w kancelarii lub u ks. Jakuba.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych.

8. Wszystkim Matkom oraz solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Sierakowski z ul. Reymonta i śp. Feliksa Urbańska z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products