Niedziela Palmowa – 25 III 2018 r.

 

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przypomnienia wiernym Męki Chrystusa Pana. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie uroczysta procesja z palmami. Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.
  2. We środę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Pojedzie dwóch kapłanów, porządek odwiedzin tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00. We środę będzie dodatkowa spowiedź. Kapłani z parafii będą spowiadać od godz. 19.00 do 21.00.
  3. Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego będzie następujący:

Wielki Czwartek. Rano nie ma Eucharystii. Natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, na którą zapraszamy wszystkich. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka i Grupa Ojca Pio.

Wielki Piątek. Adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Dzieci naszej parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem o godz. 10.00. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie również o godz. 15.00.

Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgii Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do północy. Tradycyjnie zaraz po liturgii odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali. Będzie to również czas przeznaczony do prywatnej adoracji krzyża. O godz. 21.00 adorację poprowadzi młodzież. Pamiętajmy o przyozdobieniu na Wielki Piątek krzyży przydrożnych. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Zgodnie z przepisami Kościoła, w Wielki Piątek Komunia Święta będzie rozdawana tylko podczas Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Zachęcamy wszystkich parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Triduum w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek rozpoczyna się też nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie w Wielki Piątek po Drodze krzyżowej o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o godz. 15.00, natomiast od Wielkiej Niedzieli do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – nowenna będzie o godz. 18.00 – przed wieczorną Mszą świętą.

Wielka Sobota. Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Pokarmy będą święcone w Kolegiacie od godz. 9.30 do 12.00, co pół godziny. Od godz. 9.30 poświęcenie pokarmów również w innych miejscowościach: jeden kapłan uda się do Łukanowic, Ispu i Zakrzowa, drugi ksiądz – do Dębiny Łętowskiej, Zakrzowskiej i na Podlesie, a trzeci – do Więckowic, Rudki i Ratnaw pod kapliczkę. Prosimy o zorganizowanie dojazdu. Zachowując tradycję, powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę, aż do Rezurekcji.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 20.00 od obrzędu światła. Następnie będzie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, zakończona Procesją Rezurekcyjną. Na Wigilię paschalną przynieśmy świece, które będą potrzebne także w czasie procesji.

  1. W Wielkim Tygodniu w naszym kościele będzie celebrowana Liturgia Godzin tzw. Ciemna Jutrznia, w której uczestniczyć będzie Kapituła Kolegiacka. Modlitwa będzie w Wielką Środę o godz. 17.30, oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.30.
  2. Od przyszłej niedzieli, czyli od Wielkanocy w kościele św. Leonarda będą odprawiane nabożeństwa wg następującego porządku: w niedziele i święta o godz. 16.00, w pozostałe dni tygodnia oprócz piątku o godz. 8.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta w piątki o godz. 15.00 będą zawsze odprawiane w Kolegiacie ze względu na obecność relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II.
  3. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Podlesia Łopoń złożyli 640 zł na prace remontowe oraz 650 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, Więckowic – odpowiednio – 3610 zł i 4220 zł, ul. słonecznej 910 zł i 440 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 900 zł. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Mieszkańcy Podlesia Łopoń złożyli 170 zł i zamówili 2 Msze święte, uczestnicy Nowenny do św. Józefa – 90 zł i zamówili 5 Mszy świętych, ul. Konopnickiej 250 zł i zamówili Mszę świętą, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i ks. Popiełuszki – 690 zł i zamówili 2 Msze święte, ul. Słonecznej 120 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary, dziękujemy też za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products