IV Niedziela Adwentu – 24 XII 2017 r.

 

  1. Dziś przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy Świętych. Wieczorem zasiądziemy w domach, aby w rodzinnym gronie spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się dziś od spożywania pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

  1. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek – święto św. Szczepana i zarazem – drugi dzień Świąt. W obydwa dni świąteczne Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
  2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na kwiaty i utrzymanie czystości kościoła. Mieszkańcy Ratnaw, ul. Św. Kingi, Braci Gładyszów, Folwarcznej oraz czterech domów z Łoponia złożyli odpowiednio 2420 zł, 5 euro i 110 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Bóg zapłać.
  3. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy w Adwencie uczestniczyli w Roratach, zwłaszcza rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi oraz młodzieży gimnazjalnej. Dziękujemy p. organiście oraz liturgicznej służbie ołtarza. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały szopkę oraz przystroiły kościół na Święta Bożego Narodzenia. Są to następujące osoby: P. Jadwiga i Ireneusz Gniozdorz, P. Mariusz Merchut, P. Tomasz Merchut, P. Mariusz Kuboń, Ks. Bartłomiej Król i Ks. Mariusz Katarzyński. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji m.in. podwójny, świąteczny, bardzo ciekawy numer „Gościa niedzielnego”. Cena egzemplarza 8 zł.
  5. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Basta z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products