XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r.

 

  1. Trwają misje święte w naszej parafii. Przypominamy, że każdego dnia Msze święte z nauką misyjną są o godz. 6.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia w tym tygodniu, aby wszyscy każdego dnia uczestniczyli w misjach. Program misji jest w naszych domach, znajduje się też na stronie internetowej parafii. Oprócz wspomnianych nabożeństw misyjnych, zwróćmy też uwagę inne punkty programu: wśród nich jest m.in. dziś o godz. 19.00 – nauka dla małżonków, we wtorek spowiedź misyjna, prosimy zapoznać się z porami spowiedzi świętej. Również we wtorek o godz. 20.00 będzie Msza święta na cmentarzu i różaniec za zmarłych. We czwartek o godz. 12.00 Msza święta dla chorych i starszych, natomiast od godz. 14.00 kapłani udadzą się do chorych w domach. Porządek wizyty tradycyjny. W piątek Msze święte z nauką i błogosławieństwem misyjnym będą o godz. 6.00, 8.00 i 18.00, natomiast o godz. 16.30 – Msza święta z błogosławieństwem małych dzieci i rodziców oczekujących potomstwa. Poświęćmy w tych dniach czas na odnowę i pogłębienie naszej wiary oraz miłości do Boga i bliźnich. W czasie misji Msza święta o godz. 8.00 będzie oprawiana w Kolegiacie.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Z racji zbliżającego się wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa wokół kolegiaty. Prosimy o przygotowanie kaplic: I kaplica – Róża P. Anny Partyka, II kaplica – Róża P. Elżbiety Szlosek, III kaplica – Róża P. Ewy Piszczek, IV kaplica – Róża P. Jadwigi Gniozdorz.
  3. W liturgii wspominamy: we środę – św. Wincentego a’Paulo, kapłana, we czwartek – św. Wacława, męcz., w piątek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – św. Hieronima, kapłana i dokt. Kościoła, w przyszłą niedzielę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Marii Dudczak z Tarnowa, śp. Lidii Oszust z Tarnowa i śp. Stefana Noworóla z ul. Krzywej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products