XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dzisiaj – św. Kingę, w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, we wtorek – świętych Joachima i Annę – rodziców NMP, w piątek świętych Martę, Marię i Łazarza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. Zbliża się dzień odpustu ku czci naszego patrona św. Wawrzyńca; odpust będziemy przeżywać w niedzielę – 14 sierpnia. Przygotowaniem duchowym do tej uroczystości będzie nowenna do św. Wawrzyńca. Po dość długich staraniach nasza parafia otrzymała relikwie św. Wawrzyńca. Obecnie wykonywany jest relikwiarz, będzie on umieszczony na ołtarzu, w którym znajduje się obraz naszego patrona. Relikwie będą oddane do kultu w uroczystość odpustową. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne.
  3. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  5. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie prowadzi nabór do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Szczegółowe informacje o służbie w Wojsku Polskim zainteresowani znajdą na tablicy ogłoszeń.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michaliny Buzowskiej z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products