XII Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018 r.

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 

 1. W piątek przypada uroczystość świętych Apostołów – Piotra i Pawła;
  w tym dniu modlimy się za papieża Franciszka. Msze święte w piątek będą tylko w Kolegiacie w następujących porach: o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 16.00
  i 18.00. Również wieczorna Msza św. we czwartek będzie już z uroczystości Apostołów Piotra i Pawła. Składka w piątek – tzw. świętopietrze przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Spotkanie dla osób wyjeżdzających na pielgrzymkę do Włoch z Grupą Modlitewną św. O. Pio, odbędzie się w salce domu parafialnego we wtorek 26 czerwca o godz. 17.00
 3. We czwartek po wieczornej Mszy świętej będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio. Natomiast w sobotę będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
 4. Informujemy, że w czasie wakacji, począwszy od poniedziałku nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 6.30, zaś od przyszłej niedzieli nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00.
 5. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 30 czerwca do 8 lipca. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie. Z naszej parafii udadzą się do Tuchowa dwie pielgrzymki: Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę autokarową w dniu 2 lipca, wyjazd z parkingu o godz. 16.00, zapisy w zakrystii. Natomiast piesza pielgrzymka do Tuchowa odbędzie się w sobotę – 7 lipca. Szczegóły tej pieszej pielgrzymki podamy za tydzień.
 6. Dziękujemy za złożone ofiary. Mieszkańcy Ispu złożyli 1170 zł na prace remontowe i 350 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz zamówiono 2 msze św., ul. Słonecznej odpowiednio: 970 zł i 110 zł, Łukanowic: 3565 zł i 1016 zł., ul. Konopnickiej 1460 zł., Wąwozu Szwedzkiego i Rudka Góra: 940 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Ze swej strony Ks. Bogdan Piotrowski dziękuje za ofiary z ubiegłej niedzieli na cele misyjne. Złożyliście 12 870 zł, 15£, 10$ i 15€.
 7. Dzisiaj o godzinie 15.00 w Kolegiacie odbędzie się w koncert muzyki sakralnej, inaugurujący III Wojnicki Festiwal Muzyki Kameralnej. Zapraszamy.
 8. Policja zwraca się z apelem o nieparkowanie samochodów na chodniku wzdłuż ul. Jagiellońskiej. Wskutek zgłoszenia mieszkańców, miejsce zostało wpisane do mapy zagrożeń drogowych, w związku z czym Policja informuje, że będą częstsze kontrole. Niestosowanie się do przepisów grozi mandatem.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products