Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24 V 2015r.

         

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą odprawiane o godz.: 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy kPrzenajświętszej.

2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej złożyli odpowiednio 1005 zł i 480 zł, ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów – 1190 zł i 660 zł, ul. Nadbrzeżnej – 800 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, jest to zarazem Dzień Matki; we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.

Wszystkim Matkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Ze względu na prace remontowe przy kościele św. Leonarda trasa precesji w tym roku ulegnie pewnej zmianie: trzy pierwsze ołtarze będą w tych samych miejscach jak w poprzednich latach, natomiast czwarty ołtarz będzie przy kaplicy Matki Bożej z Louredes przy parkingu. Tak więc z Rynku procesja wróci ul. Jagiellońską w kierunku kolegiaty, przy kaplicy będzie czwarty ołtarz, potem nastąpi przejście do kolegiaty, zakończenie procesji eucharystycznej i zostanie odprawiona Msza święta. Prosimy aby, – jak dotychczas – ołtarze na procesję przygotowali:

– pierwszy w kaplicy fatimskiej  – Akcja Katolicka,

– drugi w bramie prowadzącej na plac kościelny – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej i Zakrzowskiej

– trzeci na Rynku – Strażacy z Wojnicza

– czwarty w kaplicy Matki Bożej z Lourdes – mieszkańcy Ispu.

5. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio. W poniedziałek o godz. 9.30 będzie Msza święta o szczęśliwe zbiory i błog. Boże dla rodzin z ul. Konopnickiej, a w niedzielę o godz. 8.00 – o błog. Boże dla mieszkańców Dębiny Łętowskiej.

6. Informujemy, że będzie wyjazd na koncert uwielbienia pod hasłem. „Jednego Serca, Jednego Ducha” organizowany co roku w uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie na Placu Sybiraków. Zainteresowanych prosimy o dokonanie zapisu w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u ks. Jakuba. Koszt wyjazdu to 15 złotych. Do udziału w tym wydarzeniu zachęcamy szczególnie młodzież gimnazjum i szkół średnich.

7. Publiczne Gimnazjum im. św. Kingi i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu zapraszają w piątek, 29 maja wszystkich seniorów z gminy Wojnicz na coroczne spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. w Kolegiacie o godz. 15.00, następnie o godz. 16.00 w budynku Gimnazjum będzie występ młodzieży pt. Uśmiech to zdrowie. 

8. Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu informuje, ze prowadzi nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2015/16 do liceum ogólnokształcącego, techniku oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Szczegółowe informacje – w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej.

9. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Mariusz Górka z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products