II Niedziela Wielkanocna – 24 kwietnia 2022 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

  1. Obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie Święto Caritas. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy osoby, które angażują się w organizowanie i niesienie pomocy potrzebującym w naszej parafii. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O godz. 15.00 w Kolegiacie będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Dziś są zbierane ofiary do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz, głównego patrona Polski, w piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00.
  3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej O. Pio, zaś w sobotę po wieczornej Mszy Świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  4. W sobotę rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania Litanii loretańskiej przy kapliczkach i figurach przydrożnych.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products