XXXIV Niedziela Zwykła – 23 XI 2014 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata

 

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię.

2. We środę przypada w naszej parafii doroczny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej diecezji każda parafia przeżywa taki dzień. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i potrwa do godz. 17.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele św. Leonarda. Intencja przyjęta na godz. 8.00 będzie odprawiona w Kolegiacie. Porządek adoracji będzie następujący:

– od godz. 9.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona północna.
– od godz. 10.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona południowa.
– od godz.11.00 – mieszkańcy Więckowic
– od godz. 12.00 – mieszkańcy Rudki i Wąwozu Szwedzkiego
– od godz. 13.00 – mieszkańcy Ratnaw, Łoponia i Podlesia
– od godz. 14.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej i Dębiny Zakrzowskiej
– od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa
– od godz. 16.00 – mieszkańcy Łukanowic i Ispu. O godz. 17.00 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Znajdźmy we środę chwilę czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

3. W piątek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej O. Pio. W poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, a w przyszłą niedzielę – święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. W poniedziałek 24 XI o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię z kazaniem młodzież klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy rodziców o dopilnowanie obecności dzieci na tym nabożeństwie. Informujemy, że udzielanie sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie miało miejsce 28 kwietnia 2015r. o godz. 18.00.

Natomiast spotkania przygotowujące do egzaminu przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas drugich gimnazjum odbędą się w budynku katechetycznym według następującego porządku:

we wtorek 25 listopada o godz. 16.00 – klasa 2A, o godz. 17.00 – klasa 2D

we środę 26 listopada o godz. 16.00 – klasa 2B, o godz. 17.00 – klasa 2C

Prosimy o obecność uczniów przynajmniej z jednym rodzicem (opiekunem). W razie trudności związanej z terminem spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt rodzica z ks. Jakubem.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe za IV kwartał. Zebrano: z Dębiny Zakrzowskiej 1615 zł, z Zakrzowa 1920 zł, z  z ul. Kąpielowej, Ogrodowej i ks. Popiełuszki -1450 zł i dodatkowo 40 zł na otrzymanie czystości kościoła i kwiaty, z Ispu – 910 zł i 300 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy także za ofiary składane indywidualnie jak też wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać.

6. Od przyszłej niedzieli na czas miesięcy zimowych Msze święte z kościoła św. Leonarda zostają przeniesione do Kolegiaty i będą odprawiane o tych samych godzinach: tzn. w dni powszednie o godz. 8.00 z wyjątkiem piątku, kiedy to Msza św. jest o godz. 15.00, a w niedziele o godzinie 16.00. Msze święte w Kolegiacie pozostają bez zmian.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz a do Małego Gościa – roratni lampion. Jest także do nabycia okolicznościowy numer Śladami Karoliny.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Jękosz z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products