XXX Niedziela Zwykła – 23 X 2022 r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tych dniach będziemy modlić się w intencjach misyjnych Kościoła; zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. W sobotę 29 października nabożeństwo poprowadzi DSM przedstawiając w sposób artystyczny tajemnice Różańca.
  2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na cele misyjne, natomiast składka z przyszłej niedzieli – na prace remontowe w parafii. Dziękujemy mieszkańcom ul. Leśnej i Goszczyńskiego, którzy złożyli 1200 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Dziękujemy również za indywidualne ofiary oraz wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.
  3. W piątek przypada święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Solenizantom składamy serdeczne życzenia. We czwartek będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio o godz. 18.00, zaś w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  4. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00. Korzystajmy z możliwości spowiedzi przez cały tydzień, nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę, aby uniknąć długiego czekania w kolejce. Tak zaplanujmy czas, aby w ciągu tygodnia przyjść do kościoła i bez pośpiechu przystąpić do sakramentu pojednania. Aby dobrze się przygotować do spowiedzi korzystajmy z modlitewników. Apelujemy do rodziców, aby zadbali, by również dzieci i młodzież przystąpili do sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  5. Dzisiaj odbywają się w parafiach naszej diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Karty z wybranymi dwoma kandydatami prosimy wrzucać do urny wyborczej, która znajduje się pod chórem. Głosy będą podliczone przez specjalną komisję.
  6. W najbliższy piątek w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie o godz.19.00 odbędzie się okręgowe spotkanie młodzieży „Noc świętych”. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd. Zapisy przyjmuje ks. Mariusz do środy włącznie. Koszt 10 zł. Wyjazd w piątek o godz. 18.20 z parkingu przy kościele.
  7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej organizuje kwestę na cmentarzu 30 X i 1 XI. Zebrane ofiary będą przeznaczone na renowację nagrobków powstańców z 1830 i 1863 r.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Bogusław Suda z Dębiny Zakrzowskiej, śp. Antoni Sumara z Krakowa i śp. Zofia Szczupak z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products