XXII  Niedziela Zwykła – 31 VIII 2014 r.

 

1. Zakończyły się prace remontowe zabytkowego kościoła pw. św. Leonarda. W tym roku dotyczyły one elewacji świątyni oraz ogrodzenia i drogi procesyjnej. We czwartek nastąpił komisyjny odbiór robót. Komisja, pod kierunkiem konserwatora z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, wysoko oceniła efekty wszystkich prac remontowych.

Począwszy od przyszłej niedzieli w kościółku będą odprawiane Msze święte wg tradycyjnego porządku czyli w dni powszednie z wyjątkiem piątku o godz. 8.00, w piątki o godz. 15.00 i w niedziele o godz. 16.00.

Dziękujemy za ofiary na prace remontowe oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów złożyli odpowiednio1400 zł i 140 zł, ul. Nadbrzeżnej – 800. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty.

2. We wtorek Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę. Przypominamy wszystkim, którzy zapisali się na autokar do Częstochowy, aby powitać pielgrzymów, że wyjazd będzie o godz. 5.00 z parkingu przy Kolegiacie.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła

– we środę – uroczystość NMP Częstochowskiej

– we czwartek – wspomnienie św. Moniki

– w piątek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dokt. Kościoła

– w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

4. W przyszłą niedzielę w Wojniczu odbędą się dożynki powiatu tarnowskiego. Z tej okazji w kolegiacie będzie o godz. 12.30 uroczysta Msza święta połączona z poświęceniem wieńców żniwnych. Zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.

5. Zachęcamy również do nabywania prasy katolickiej. Wydawca Gościa Niedzielnego oferuje również piękne kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products