Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 V 2021r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą o następujących porach: o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ponadto we czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  2. W najbliższą niedzielę kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich, którzy w tym okresie nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i nie przyjęli Komunii Świętej, aby to uczynili w najbliższym tygodniu. Apelujemy o to również do dzieci i młodzieży. Przypominamy, że możliwość spowiedzi w naszym kościele jest podczas nabożeństw oraz w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy, aby, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ołtarze na procesję przygotowali: Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Strażacy z Wojnicza oraz mieszkańcy Ispu.
  4. We środę przypada wspomnienie św. Filipa Neri, prezb. Jest to zarazem Dzień Matki, w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew. Wszystkim Matkom oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy O. Pio, zaś w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  5. Składamy podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na organy do kościoła św. Leonarda. Złożyliście 9500 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i tym, którzy kwestowali. Bóg zapłać. Organy zostały już zamontowane w kościele, natomiast we środę zbierze się diecezjalna komisja celem dokonania oceny prac i odbioru instrumentu. Jeszcze raz dziękujmy wszystkim, którzy składali ofiary na ten cel czy to wpłacając na konto, podczas zbiórek do puszek, czy też składając je w kancelarii. Wśród ofiarodawców, którym jeszcze indywidualnie nie dziękowaliśmy jest rodzina z Ratnaw, która złożyła 500€, rodzina z ul. Krakowskiej, która ofiarowała 3000 zł i rodzina z ul. Długiej, która złożyła 400$. Bóg zapłać wszystkim za wszelkie datki. Kościół św. Leonarda został wyposażony w 11-głosowe organy mechaniczne, które będą służyć nie tylko w czasie liturgii, ale mogą być wykorzystane również podczas koncertów. Koszty instrumentu i prac wyniosły 60 tysięcy zł.

Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na prace remontowe w parafii. Aktualnie prowadzone są prace konserwatorskie ołtarza z kaplicy cmentarnej, kosztorys tych robót wynosi 35 000 zł, w miesiącach letnich będą też prowadzone prace konserwatorskie wewnątrz kaplicy cmentarnej.

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Przeklasa z ul. Długiej, śp. Anna Jękosz z Zakrzowa i śp. Stanisława Curyło z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products