II Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2017 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

  1. Obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie Święto Caritas. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy osoby, które bezinteresownie wkładają wiele wysiłku w organizowanie i niesienie pomocy biednym i potrzebującym w naszej parafii. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O godz. 15.00 w Kolegiacie będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Zgodnie z decyzją biskupów polskich dziś są zbierane ofiary do puszek na pomoc osobom poszkodowanym wojną w Syrii. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w parafii.

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dokt. Kościoła. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio, w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji nowy numer „Miłujcie się”. Natomiast do „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem pt. „Zmartwychwstały”.
  3. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Fiut z Zakopanego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products