III Niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014

 

1. W najbliższy piątek pod przewodnictwem papieża Franciszka cały Kościół przeżywać będzie dzień pojednania z Bogiem. Dzień ten (24 godziny dla Pana) będzie miał charakter adoracyjno-pokutny. Będziemy duchowo łączyć się ze Stolicą św. Piotra zwłaszcza podczas koronki do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy, że w tym roku nie będzie parafialnych rekolekcji wielkopostnych z tej racji, że rekolekcje odbędą się lipcu przed peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego do naszej parafii. Swoje rekolekcje w Wielkim Poście będą natomiast mieli uczniowie wszystkich szkół naszej parafii. Przy okazji już informujemy, że parafialna spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Poniedziałek.

2. We wtorek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na modlitwie w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone przed urodzeniem. Wszyscy chętni będą się mogli podjąć tego ważnego i pięknego dzieła we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00.

3. We środę o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci klas drugich oraz ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

We wtorek o godz. 18.00 na plebanii odbędzie się spotkanie lektorów starszych – panów czytających słowo Boże.

We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy św. O. Pio.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy ul. Konopnickiej złożyli na prace remontowe za I kwartał – 1790 zł oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty – 1250 zł, mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamościa złożyli odpowiednio 1105 zł i 830 zł, mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej – odpowiednio 1560 zł i 1530 zł, mieszkańcy Zakrzowa – odpowiednio 1960 zł i 2560 zł, mieszkańcy Więckowic – odpowiednio 3360 zł i 4500 zł.

Ponadto na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej złożyli 340 zł, Zakrzowa – 535 zł i zamówli 2 Msze święte, mieszkańcy Więckowic – 900 zł i zamówili 4 Msze świete, uczestnicy nowenny do św. Józefa – 95 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty na te cele. Bóg zapłać.

5. Do Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnowie przyjmowane są osoby niepełnosprawne intelektualnie na pobyt dzienny. Zapewniona jest terapia zajęciowa i rehabilitacja. Zainteresowani mogą się kontaktować z Siostrami Nazaretankami w Tarnowie przy ul. MB Fatimskiej. (Tel. 146224149).

6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Ziewacz z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products