III Niedziela zwykła – 23 stycznia 2022r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła, we wtorek – święto nawrócenia św. Pawła Ap., we środę – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów., w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kościoła, w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Solenizantom składamy serdeczne życzenia. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy modlitewnej O. Pio, natomiast w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  2. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii. Przy okazji spotkań kolędowych w kościele złożyliście do puszek 10 000 zł, które będą przeznaczone na nagrody dla ministrantów i lektorów. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z prośbą o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stoliku są ulotki informacyjne. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Zachęcamy do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez diecezjalną Caritas.
  4. W przyszłą niedzielę w Kolegiacie o godz. 10.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza.
  5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Andrzej Lis z ul. Krakowskiej, śp. Józefa Michałek z Więckowic, śp. Kazimiera Pomykacz z ul. Jagiellońskiej, śp. Danuta Bochenek z Biadolin Radłowskich i śp. Jan Moskal z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products