IV  Niedziela Adwentu – 22 XII 2013 r.

 

1. W poniedziałek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed Świętami: jeden ksiądz od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; drugi kapłan również od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

 

2. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą w tym dniu tylko rano o godz. 6.30 i 8.00.

Wieczorem zasiądziemy w domach, aby w rodzinnym gronie spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia i dzielić się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Zgodnie z tradycją powstrzymajmy się w Wigilię od spożywania pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Przed Pasterką Parafialna Schola Młodzieżowa zaprasza do wspólnego kolędowania. Wigilijne czuwanie w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 23.00.

3. We środę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a we czwartek – święto św. Szczepana i zarazem – drugi dzień Świąt. W obydwa dni świąteczne Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30, 16.00 i 18.00.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w piątek – święto św. Jana Apostoła, w sobotę – święto świętych Młodzianków Męczenników. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Dziękujemy za ofiary n prace remontowe za IV kwartał. Mieszkańcy ul. Kąpielowej, Ogrodowej i ks. J. Popiełuszki złożyli 1350 zł, Podlesia-Łopoń – 660 zł, i dodatkowo 20 zł na utrzymanie czystości kościoła, mieszkańcy Łukanowic Topoliny – 3510 zł i dodatkowo 65 zł na utrzymanie czystości kościoła. „Bóg zapłać” ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Słowa wdzięczności wyrażamy również za indywidualne ofiary na ten cel.

5. Dzisiejszy numer Gościa niedzielnego jest podwójny. Cena wynosi 8 zł.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products