XXXIV Niedziela Zwykła – 22 XI 2015 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata

 

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: Nowe życie w Chrystusie.

2. We czwartek przypada w naszej parafii doroczny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej diecezji każda parafia przeżywa taki dzień. Adoracja w Kolegiacie rozpocznie się we czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 i potrwa do godz. 17.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele św. Leonarda. Porządek adoracji będzie następujący:

– od godz. 9.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona północna.

– od godz. 10.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona południowa.

– od godz.11.00 – mieszkańcy Więckowic

– od godz. 12.00 – mieszkańcy Rudki i Wąwozu Szwedzkiego

– od godz. 13.00 – mieszkańcy Ratnaw, Łoponia i Podlesia

– od godz. 14.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej i Dębiny Zakrzowskiej

– od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa

– od godz. 16.00 – mieszkańcy Łukanowic i Ispu. O godz. 17.00 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Znajdźmy we czwartek chwilę czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej O. Pio. We wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

4. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary za IV kwartał. Zebrano: z Ispu 1170 zł, z ul. Warszawskiej i Os. Zakrzów 1500 zł, z ul. Tarnowskiej – 840, z Dębiny Łętowskiej 1510 zł i dodatkowo 190 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, z ul. Nowej i Krótkiej – 950 zł i 100 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy także za ofiary składane indywidualnie jak też wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać.

5. Od przyszłej niedzieli na czas miesięcy zimowych Msze święte z kościoła św. Leonarda zostają przeniesione do Kolegiaty i będą odprawiane o tych samych godzinach: tzn. w dni powszednie o godz. 8.00 z wyjątkiem piątku, kiedy to Msza św. jest o godz. 15.00, a w niedziele o godzinie 16.00. Msze święte w Kolegiacie pozostają bez zmian.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz a do Małego Gościa – płyta zawierająca roratnie piosenki religijne z ostatnich lat.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Józefa Molczyk i Czesław Musiał z Więckowic oraz śp. Jerzy Zych z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products