XXIX Niedziela Zwykła – 22 X 2023 r.

Uroczystość św. Jana Pawła II – patrona Małopolski

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tych dniach będziemy modlić się w intencjach misyjnych Kościoła; zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na cele misyjne, natomiast składka z przyszłej niedzieli – na prace remontowe w parafii.
  3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio, natomiast w sobotę przypada święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów, solenizantom składamy serdeczne życzenia. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca. Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca odbędzie się w sobotę – 28 października w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Będzie możliwość wspólnego wyjazdu autokarem. Zapisy do wtorku w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd o godz. 9.15 z parkingu przy kościele. Cena biletu 10 zł.
  4. Zachęcamy wszystkich, aby zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywali pojednani z Bogiem i bliźnimi. Niedawno była spowiedź misyjna, ale jeżeli ktoś potrzebuje skorzystać z sakramentu pokuty, przypominamy, że spowiadamy codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 w kościele św. Leonarda odbędzie się koncert muzyki poważnej. Zagrają Massimiliano Fiorella – na trąbce, i Cezary Chmiel – na organach. Zapraszamy.
  6. W najbliższy piątek w naszej parafii odbędzie się spotkanie młodzieży okręgu tarnowskiego. O godz. 19.00 będzie wspólna modlitwa w kościele, a następnie spotkanie integracyjne w Domu Grodzkim. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału.

W czasie Uroczystości Wszystkich Świętych zapalimy znicze na grobach naszych bliskich na znak naszej modlitewnej pamięci. W przyszłą niedzielę oraz 1 listopada członkowie KSM z naszej parafii będą rozprowadzać znicze. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność tego Stowarzyszenia.

  1. W poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii będzie kolejne spotkanie organizacyjne dla osób chcących wziąć udział w przygotowaniu Jasełek. Ks. Krzysztof, który koordynuje akcję, zaprasza nie tylko aktorów ale także chętnych do przygotowania scenografii i strojów a także wsparcia materialnego.

Ze względu na toczącą się wojnę nie będzie zaplanowanej na przyszły rok pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zamiast tej pielgrzymki w dniach 26 czerwca do 4 lipca nasza parafia organizuję 9-dniową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Wszelkie informacje i zapisy u księdza Krzysztofa. Program pielgrzymki do odebrania w zakrystii. Serdecznie zachęcamy do udziału.

  1. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje jak co roku „Korowód Świętych”. Zachęcamy rodziców, aby wraz z dziećmi przygotowali stroje oraz atrybuty świętych i wzięli udział w tym wydarzeniu, które będzie w niedzielę – 5 listopada.
  2. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: śp. Helena Noworól z ul. Nowej i śp. Maria Kubowicz z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products