XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Podczas nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się za ludy krajów misyjnych oraz misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej parafii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne, natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej, którzy za czwarty kwartał złożyli 875 zł na cele remontowe i dodatkowo 50 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, oraz mieszkańcom ul. Zawale, którzy złożyli 310 zł. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, w sobotę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy O. Pio, zaś w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  3. W minioną niedzielę wybraliście nowych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Są to następujące osoby: P. Franciszek Mleczko, P. Roman Bojdo, P. Stanisław Karpiel, P. Halina Jewuła, P. Agnieszka Kubala, P. Władysław Piasecki i P. Agata Nowak. Do Rady wchodzą również z urzędu: ks. Proboszcz, przedstawiciel księży wikariuszy – ks. Bartłomiej Król, oraz wybrani przez poszczególne grupy działające w parafii, ich przedstawiciele. Są to następujące osoby: P. Mariusz Merchut – Liturgiczna Służba Ołtarza, P. Kacper Osika – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, P. Krystyna Sygnarowicz – Parafialny Oddział Caritas, P. Mieczysław Kawa – Szafarze Komunii Świętej. Ponadto w skład Rady zostali zamianowani: P. Kurek Bogdan, P. Helena Marcisz, P. Józef Osmęda, P. Józef Szczupak i P. Krystyna Wróblewska. Pierwsze zebranie nowej Rady odbędzie się we środę po wieczornej Mszy świętej. Prosimy wszystkich członków o przybycie.
  4. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki. Wypominki listopadowe są czytane w listopadzie podczas Różańca, natomiast wypominki roczne są czytane o godz. 7.40 i 12.10 we wszystkie niedziele całego roku. Również w listopadzie w dniach od 1- 8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.
  5. XVII Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie w sobotę – 28 października. Wspólny wyjazd z naszej parafii będzie w sobotę o godz. 8.30 z parkingu obok Kolegiaty. Zapisy w zakrystii tylko dzisiaj.
  6. W związku z Tygodniem Misyjnym organizowana jest w całej diecezji akcja zbiórki makulatury, z której dochód przeznaczony będzie na budowę studni w krajach misyjnych. Zbiórka makulatury w naszej parafii będzie w sobotę w godzinach od 8.00 do 12.00 obok Magazynu Caritas. Prosimy o powiązanie zużytego papieru w paczki, celem ułatwienia pakowania i transportu. Makulaturę pochodzącą z kartonów prosimy pakować osobno. Nie będą przyjmowane opakowania po sokach i mleku.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Leszka Kossackiego z Tarnowa, śp. Wiesława Czyża z ul. Br. Mirochnów i śp. Zofii Szczupak z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products