VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. W piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana w łączności z nabożeństwem majowym.
  2. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W tej intencji będą Msze święte: w poniedziałek o godz. 8.00 – od mieszkańców Łukanowic, oraz we wtorek o godz. 18.00 od mieszkańców Więckowic. We środę o godz. 17.00 będzie również Msza święta w kaplicy loretańskiej.
  3. We W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, we czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.; w tym dniu przypada również Dzień Matki. Wszystkim matkom oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy św. O. Pio, zaś w sobotę po wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  5. W sobotę o godz. 9.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż udzieli święceń kapłańskich diakonom Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wśród nich jest nasz rodak Maciej Sumara. W tym dniu nowo wyświęcony kapłan przybędzie do parafii i odprawi nabożeństwo majowe. Powitanie przed kościołem o godz. 17.15. W niedzielę – 29 maja Ks. Maciej odprawi Mszę świętą prymicyjną o godz. 11.00 i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. W związku z tą uroczystością w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.
  6. W tym tygodniu odbędą się egzaminy z wiedzy religijnej dla uczniów klas siódmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Porządek spotkań jest następujący: 25 maja we środę o godz. 16.00 klasa 7A, o godz. 16.50 klasa 7B; 26 maja we czwartek o godz. 16.00 klasa 7C, o godz. 16.50 klasa 7 D. Egzaminy będą miały miejsce w sali katechetycznej w budynku parafialnym obok kościoła. Obecność jednego z rodziców jest obowiązkowa.
  7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Gaczoł z ul. Krzywej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products