Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22 V 2016 r.

 

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Prosimy, aby ołtarze na procesję eucharystyczną przygotowali: pierwszy – Akcja Katolicka; drugi – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej i Zakrzowskiej; trzeci – Strażacy z Wojnicza; czwarty – mieszkańcy Ispu. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz w kościele św. Leonarda – po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości Bożego Ciała.

We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji, aby publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Trasa procesji tradycyjna, czyli z Kolegiaty, ulicą Jagiellońską na Rynek, a następnie ul. Tarnowską do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz niesienie ich w procesji oraz przystrojenie domów na trasie procesji. Zachęcamy, aby wszyscy Parafianie wzięli udział w procesji. Prosimy rodziców, aby towarzyszyli dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Zwracamy się też z prośbą do Pań i Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji oraz na parkingu przy Kolegiacie.

Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. W związku z tym od piątku do końca maja Litanię loretańską będziemy śpiewać w kościele o godz. 17.45, następnie o godz. 18.00 będzie Msza święta, a po niej procesja eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci przedszkolne i dzieci klas II w strojach komunijnych wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy również do przystąpienia do sakramentu pokuty przed Uroczystością Bożego Ciała. Dodatkowo będziemy spowiadać we środę od godz. 17.00 do 18.00.

2. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 będzie Msza święta o Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Najświętszej dla mieszkańców Dębiny Zakrzowskiej.

3. Dziękujemy za złożone ofiary: mieszkańcy Dziękujemy za złożone ofiary: mieszkańcy Ispu złożyli 910 zł na prace remontowe, ul. Nadbrzeżnej – 850 zł, ul. Leśnej i Goszczyńskiego – 1020 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Warszawskiej i osiedla Zakrzów – odpowiednio 1185 zł i 500 zł, ul. Tarnowskiej – 1040 zł i 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.

4. We czwartek o godz. 18.00 na rynku w Zakliczynie odbędzie się Diecezjalny Koncert Uwielbienia pt. „Bóg bogaty w miłosierdzie”. Szczegóły na plakacie. Natomiast Komitet Społeczny „Podziel Się” zaprasza na koncert dobroczynny „Wojnicz dla Iwony i Artura”, który będzie w sobotę 28 maja o godz. 16.00 w Parku Miejskim w Wojniczu.

5. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Tendery z Brzeska. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products