I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza święta.

2. W nawiązaniu do hasła duszpasterskiego obecnego roku – „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” oraz dzisiejszego Listu pasterskiego, dla każdej parafii naszej diecezji zostały przygotowane foldery, które pomogą nam w zrobieniu rachunku sumienia i w owocnym przeżyciu sakramentu pokuty. Są to pomoce dla osób dorosłych. Natomiast dzieci i młodzież szkolna powinni korzystać z modlitewników. Przygotowano trzy rodzaje folderów: dla osób młodszych oraz stanu wolnego (kolor pomarańczowy), dla małżonków i rodziców (kolor fioletowy) oraz dla osób starszych i chorych (kolor brązowy). Foldery są na klęcznikach i stolikach pod chórem. Zachęcamy do zabrania i korzystania z nich podczas przygotowania do spowiedzi świętej.

3. W sobotę, 28 lutego w naszej parafii rozpocznie się katechizacja (tzw. kurs przedmałżeński) dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w soboty i niedziele o godz. 18.00 w budynku katechetycznym przez sześć tygodni. Zapisy na pierwszym spotkaniu w najbliższą sobotę.

4. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy św. O. Pio. Zapraszamy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom ul. Szkolnej, którzy złożyli 380 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy również za indywidualne ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

6. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: śp. Irena Senderak z ul. Długiej i śp. Zofia Bober z ul. Podlesie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products