III Niedziela zwykła – 22 stycznia 2023r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła, we środę – święto nawrócenia św. Pawła Ap., we czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów., w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kościoła. Solenizantom składamy serdeczne życzenia. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy modlitewnej O. Pio, natomiast w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  2. W minioną niedzielę zakończyliśmy, w zaplanowanej na ten rok części parafii, wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. W intencji osób i rodzin, które odwiedziliśmy zostaną odprawione w najbliższym czasie Msze święte.
  3. W środę na Mszę świętą na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej będzie spotkanie formacyjne. Przypominamy, że udział w tych spotkaniach jest obowiązkowy. Jednocześnie informujemy, że młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w dniu 22 marca.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc rodzinie z ul. Leśnej, która ucierpiała z powodu nieszczęśliwego wypadku wybuchu gazu. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.
  5. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na jasełka, które przedstawią DSM i LSO. Przypominamy osobom, które zapisały się na kulig w Szczawie, że wyjazd jest o godz. 8.00 z parkingu w dniu 28 stycznia.
  6. W przyszłą niedzielę w Kolegiacie o godz. 10.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza.
  7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić wpisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego i wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez diecezjalną Caritas.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products