IV  Niedziela Adwentu – 21 XII 2014 r.

 

1. We wtorek udamy się do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami: jeden ksiądz odwiedzi od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; drugi kapłan również od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

2. We środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą w tym dniu tylko rano o godz. 6.30 i 8.00.

Wieczorem zasiądziemy w domach, aby w rodzinnym gronie spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się w Wigilię od spożywania pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Już od godz. 23.00 zapraszamy do naszej świątyni na czuwanie modlitewne oraz wspólne kolędowanie przygotowujące nas do dobrego przeżycia Pasterki i całych Świąt Bożego Narodzenia.

3. We czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a w piątek – święto św. Szczepana i zarazem – drugi dzień Świąt. W obydwa dni świąteczne Msze święte w naszym kościele będą tak jak w niedziele czyli o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30, 16.00 i 18.00. Na piątek – drugi dzień Świąt jest udzielona dyspensa, można spożywać pokarmy mięsne.

4. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na kwiaty i utrzymanie czystości kościoła. Mieszkańcy ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej złożyli odpowiednio 935 zł  i 50 zł, Ratnaw, ul. św. Kingi i 4 domów z Łoponia – 2225 zł i 30 zł, Podlesia-Łopoń – 600 zł i 70 zł, Rudki Dół – 405 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Słowa wdzięczności wyrażamy również za indywidualne wpłaty na ten cel. Dziękujemy też p. Lucynie i Stanisławowi Michałek z Ratnaw, którzy ofiarowali choinki do kościoła. Bóg zapłać.

5. Składamy serdeczne podziękowania właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Wśród ofiarodawców są: Pani Barbara Kupczyk, P. Danuta Gołąb, Pan Witold Duman, Pan Stanisław Szczęsny, Delikatesy „Centrum” i Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe do koszów. Składamy podziękowanie młodym wolontariuszom za akcję „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych i rozwiezieniu ich do domów osób starszych i samotnych. Z zakupionych przez Caritas oraz zebranych produktów paczkami na Święta obdarowano 166 rodzin. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Dzisiejszy numer Gościa niedzielnego jest podwójny. Cena wynosi 7 zł.

7. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Maria Cierniak z Łukanowic i śp. Leszek Topolski z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products