XXXIV Niedziela Zwykła – 20 XI 2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata

 

  1. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku kościelnego. Rekolekcje adwentowe w tym roku będą w zmienionej formule: rozważania rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy świętych przez trzy niedziele Adwentu począwszy od najbliższej. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr. Jacek Nowak, proboszcz parafii w Tarnowie-Mościcach.
  2. Od przyszłej niedzieli wszystkie nabożeństwa odprawiane w kościele św. Leonarda zostają przeniesione do kolegiaty.
  3. W ramach adoracji eucharystycznej, która w naszej diecezji odbywa się przez cały rok w poszczególnych parafiach, w piątek nasza wspólnota będzie przeżywać taki dzień. Adoracja w kolegiacie rozpocznie się w piątek o godz. 9.00 i potrwa do godz. 17.30. Prosimy o przychodzenie do kościoła w miarę możliwości wg następującego porządku:

– od godz. 9.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona północna.

– od godz. 10.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona południowa.

– od godz.11.00 – mieszkańcy Więckowic

– od godz. 12.00 – mieszkańcy Rudki i Wąwozu Szwedzkiego

– od godz. 13.00 – mieszkańcy Ratnaw, Łoponia i Podlesia

– od godz. 14.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej i Dębiny Zakrzowskiej

– od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa

– od godz. 16.00 – mieszkańcy Łukanowic i Ispu.

O godz. 17.00 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji. Znajdźmy w piątek chwilę czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Módlmy się w intencji osób i rodzin dotkniętych pandemią, prośmy za naszą Ojczyznę – o pokój i ład moralny.

  1. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu kościelnego, we środę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy, męcz., Wszystkim solenizantom oraz P. Organiście i członkom chóru parafialnego, składamy serdeczne życzenia
  2. W środę na wieczorną Msze świętą na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne, podczas którego młodzież otrzyma poświęcone modlitewniki.
  3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej O. Pio. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież naszej parafii na czuwanie modlitewne „Moc modlitwy”. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  4. W nawiązaniu do komunikatu Księdza Biskupa począwszy od poniedziałku po wieczornej Mszy świętej będzie odprawiana Nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny.
  5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w parafii.
  6. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie odwiedzin domów z opłatkami na wieczerzę wigilijną. Opłatki można już nabywać w zakrystii oraz w kruchcie kościoła.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products