XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Podczas nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się za ludy krajów misyjnych oraz misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej parafii. Dzisiejsza składka jest na cele misyjne, natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej, którzy za czwarty kwartał złożyli 820 zł na cele remontowe i dodatkowo 130 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy O. Pio, zaś w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 przybędzie do naszej parafii ks. biskup ordynariusz Andrzej Jeż. Ksiądz Biskup poświęci kaplicę domową oraz cały odnowiony budynek plebanii. Następnie podczas Eucharystii dokona konsekracji ołtarza w kolegiacie. Serdecznie zapraszamy parafian na godz. 18.00 do kolegiaty w przyszłą niedzielę, aby uczestniczyć w tych ważnych uroczystościach dotyczących naszej wspólnoty.
  4. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki. Wypominki listopadowe są czytane w listopadzie podczas Różańca, natomiast wypominki roczne są czytane o godz. 7.40 i 12.10 we wszystkie niedziele całego roku. Również w listopadzie w dniach od 1- 8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.
  5. W poniedziałek o godz. 8.00 w kolegiacie będzie Msza święta dla społeczności Szkoły Podstawowej w Wojniczu z okazji wspomnienia Patrona Szkoły – św. Jana Kantego.
  6. Młodzież naszej parafii zapraszamy w piątek na godz. 19.00 na comiesięczne czuwanie modlitewne „Moc modlitwy”
  7. Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca odbędzie się w Bobowej w sobotę – 27 października. Wspólny wyjazd z naszej parafii będzie w sobotę o godz. 8.00 z parkingu obok Kolegiaty. Zapisy w zakrystii tylko jeszcze dzisiaj.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Rogóż z Łukanowic i śp. Stanisław Kubis z ul. Loretańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products